• YARIM ALTIN
  1.244,99
  % 0,21
 • AMERIKAN DOLARI
  6,8532
  % 0,10
 • € EURO
  7,7000
  % -0,23
 • £ POUND
  8,6070
  % -0,14
 • ¥ YUAN
  0,9660
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,0983
  % 0,03
 • BITCOIN
  64382,588
  % -0,53
 • BIST 100
  110.939,96
  % 0,00

Google’ın Işbirliği Yaptığı 3 Altcoin

Google’ın Işbirliği Yaptığı 3 Altcoin

İnternet devi Google, geçen yıldan bu güne alternatif kripto projeleriyle ortaklıklar kurduğu açık.

Bir şirket olarak Google ve kurucu ortağı Sergey Brin kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisiyle yakından ilgilenmektedir. Şirket gelecekte kendi blok zincirini kurmayı hedeflediği belirtiliyor. Öte yandan Brin geçmişte Ethereum madenciliği yaptığını belirtti. Ayrıca, Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson, 2018’deki Cardano projesini açıklamak için Google’ın Londra’daki genel merkezine davet edildi. Diğer yandan teknoloji devinin girişim kolu olan Google Ventures Ripple Şirkete yatırım yaptığı bilinmektedir.

Bütün bunlar Google’ın Blockchain’e yoğun bir şekilde eğildiğini gösteriyor. Peki, teknoloji devi hangi altcoinler ile doğrudan işbirliği yapıyor?

Chainlink (LINK)

Geçen yılın Haziran ayında Google, Chainlink ile bir işbirliği imzaladı. Geliştirme, hem Google’dan hem de Chainlink’ten yapılan ifadelerle doğrulandı. Bu ortaklığın bir sonucu olarak, Google Cloud kullanıcıları, Google’ın en popüler bulut hizmetlerinden biri olan BigQuery’ye bağlanmak için Chainlink’i kullanabilir. Haber LINK’in fiyatı üzerinde de büyük bir etkiye sahipti ve o zamandan beri LINK ciddi fiyat artışları yaşadı.

Hedera Hashgraph (HBAR)

Teknoloji devi birkaç ay önce Hedera Hashgraph’ın Şubat ayında yürütme konseyine üye olduğunu açıkladı. Allen Day’in Google Cloud’dan yaptığı açıklamada, Google Cloud’un konsey üyeliğinin bir parçası olarak Hedera ağında bir düğüm çalıştıracağı belirtildi. “Hedera’nın bugüne kadar elde ettiklerinden ilham alıyoruz ve dağıtılmış dizüstü bilgisayar teknolojisiyle nelerin mümkün olduğunu göstermek için altyapı ve teknolojiler sunmayı umuyoruz.” dedi. Bu gelişmeden sonra HBAR’da LINK benzeri bir fiyat artışı görülmüştür. Kripto para birimi, haberlerin ortaya çıkmasından sonra yüzde 270 arttı.

Theta (THETA)

Google’ın eklendiği en son proje Theta idi. İnternet devi, Google Cloud aracılığıyla video dağıtım ağındaki kullanıcılara yardımcı olmak için Theta Labs ile işbirliği yapıyor. Şirketin ağda 5 milyon THETA tokenini (2.5 milyon $) belirterek protokolün beşinci harici düğümü olacağı belirtiliyor. Birkaç gün önce THETA, Samsung ortaklığıyla önemli ölçüde artmıştı. Cryptocurrency, Google haberleriyle kısa süre önce düşmeden önce iyi bir mola yakaladı.