• YARIM ALTIN
  1.246,96
  % 1,35
 • AMERIKAN DOLARI
  6,8460
  % 0,21
 • € EURO
  7,7475
  % 0,22
 • £ POUND
  8,6615
  % 0,48
 • ¥ YUAN
  0,9672
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,0984
  % 0,31
 • BITCOIN
  65208,660
  % 4,84
 • BIST 100
  111.333,98
  % 1,62

Corona Virüs Tedavisi Bulundu. Onay Bekleniyor.

Corona Virüs Tedavisi Bulundu. Onay Bekleniyor.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona Virüsü tüm dünyayı etkisine almış ve insanlara korku salmaya başlamış halde. Bilim insanları, haber ajansları, Dünya Sağlık Örgütü (WHO), birincil şahıslar, hastalar, hatta Youtuber kişiler bile virüs hakkında farklı farklı açıklamalar yapıyor.

Dünya genelinde Corona virüsü sebebiyle toplam ölüm sayısı 1,523 sayısını görmüş iken, toplam vaka sayısı 66.805’e ulaşmış durumda. Basın bültenine sunulan bilgilere göre; Çin, Japonya, Singapur, Tayland, Güney Kore, Malezya, Avustralya, Almanya, Vietnam, ABD, Fransa, İngiltere, Kanada, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Hindistan, İtalya, Rusya, İspanya, Nepal, Kamboçya, Sri Lanka, Finlandiya, İsveç, Belçika olmak üzere yaklaşık 25 ülke Corona virüsü vakalarına sahip.

Tedavi henüz piyasaya sürülmedi ancak bu konuda oldukça disiplinli çalışan bilim insanları, Tayland’da HIV ve grip ilaçlarının karışımı ile tedavi uygulanan hastalarda, oldukça olumlu sonuçlara ulaşıldı.

Corona Virüsü Tedavisi

Uygulanan tedavide; lopinavir, ritonavir ve oseltamivir ilaçlarının karıştırıldığı duyuruldu. Bangkok, Tayland Ratchathewi Bölgesi’nde bulunan Rajavithi Hospital isimli hastanenin doktoru Kriangska Atipornwanich, karışımı yapılan tedavinin virüs için kesin bir çözüm olmadığını, ancak hastalarda olumlu sonuçlar verdiğini belirtti.

Lopinavir/ritonavir: Lopinavir/ritonavir, HIV/AIDS’in tedavisi ve önlenmesi için sabit doz kombinasyonlu bir ilaçtır. Lopinavir ve düşük bir ritonavir dozu ile birleştirilip elde edilir.

Oseltamivir: influenza A ve influenza B’yi tedavi etmek ve önlemek için kullanılan antiviral bir ilaçtır.

Henüz kesin bir tedavi olmasa da, uygulanan hastalarda olumlu sonuç veren karışımın Corona’ya tedavi olabileceği umuluyor. Tayland Sağlık Bakanlığıyla yapılacak toplantının ardından tedavi hakkında kesin bir karar alınacak.